09.11.2018 r. dobyła się uroczysta  akademia z okazji Święta Niepodległości, tym bardziej uroczysta bo obchodzona w 100 rocznicę odzyskania przez Polaków niepodległości. Uczniowie  klas ósmych pod opieką wychowawców i nauczycieli p. M Bocheńskiego i  p A. Murzydło podczas prezentowania części artystycznej przybliżyli nam rys historyczny tego wyjątkowego dla naszego narodu święta. Ukazali trudną i bolesną drogę naszych przodków do odzyskania. Uczcili również patriotów, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

O godzinie 11.11 nasza szkoła włączyła się również w ogólnopolską akcję bicia „Rekordu dla Niepodległej” w odśpiewaniu hymnu Polski. Młodsze klasy włączyły się w to święto wykonując samodzielnie i prezentując na boisku szkolnym Godło Polski.

z13z1

z12z16