W dniu 11 października 2015 roku na nowotarskim lotnisku odbył się XV Dzień Papieski.Tegoroczna uroczystość odbyła się pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

N a nowotarskim lotnisku spotkali się wszyscy, którzy chcieli uczcić Świętego Jana Pawła II. O godzinie 15.00,  jak co roku, zostały odprawione Nieszpory, a po nich uczniowie, nauczyciele i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentowali góralski program artystyczny. Występ uświetniła kapela góralska w składzie: Anna Mrożek, Katarzyna Mrożek i Marta Chrobak. Śpiew i choreografię przygotował pan Piotr Batkiewicz. Mimo niesprzyjającej aury i chłodu liczna grupa ludzi wzięła udział w tym świętowaniu. Burmistrz miasta pan Grzegorz Watycha oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II pani Ewa Łapsa po zakończeniu uroczystości złożyli wieńce przy pomniku Świętego Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim za trud i wysiłek włożony w przygotowanie programu, krzewienie wartości chrześcijańskich i pielęgnowanie tradycji naszego regionu.