P1030374 Dnia 9 pażdziernika na lotnisku w Nowym Targu odbyły się Nieszpory, a następnie występ artystyczny dzieci z naszej szkoły. W niebo pofrunęło 16 gołębi jako symbol XVI Dnia Papieskiego. Poezja recytowana przez dzieci i pieśń "Barka" przypomniała św. Jana Pawła II. Hasło Dnia Papieskiego nawiązywało do Miłosierdzia, dlatego dzieci rozdały, zebranym licznie na lotnisku nowotarżanom,14 sloneczników z uczynkami miłosierdzia. Pod pomnikiem św. Jana Pawła zostały złożone kwiaty przez władze miasta i dyrekcję szkoly.

Ten sam program artystyczny dzieci zaprezentowały w kościele po Mszy św. w Dniu Patrona Szkoły – 17 pażdziernika. Dzieci braly czynny udział w przygotowaniu liturgii czytając słowo Boże, śpiewając pieśni niosąc dary do ołtarza. Ksiądz proboszcz dziękowal wszystkim za udzial w modlitwie i życzył bozego błogoslawieństwa. Przy wyjściu z kościoła każdy mógł zabrać ze soba "myśli" z Dzienniczka siostry Faustyny do których przyczepione byly cukierki – coś dla ducha i dla ciała.

Dzieci rysowały portrety papieża, z których utworzono wystawę w szkole i w kościele.