dzien_ziemi1 Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Głównym celem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole było budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz szacunku do przyrody. Uczniowie z kl. 0 – III: przygotowali prace plastyczne, transparenty z hasłami tematycznymi, rozwiązywali zagadki i quizy przyrodniczo – ekologiczne oraz śpiewali piosenki o wiośnie, planecie Ziemi. Każda z klas otrzymała sadzonki kwiatów, którymi ma się zaopiekować, aby za miesiąc posadzić je wokół naszej szkoły.