IMG_20180221_134046 W czasie ferii zimowych, podobnie jak w ubiegłym roku, 12 uczniów z naszej szkoły brało udział w Programie pn. „Jeżdżę z głową” – nauka jazdy na nartach biegowych. Zajęcia odbywały się tym razem na stadionie sportowym obok Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu przy ul. Parkowej 14.

Pod okiem trenera pana Jacka Krauzowicza uczniowie stawiali swe pierwsze kroki oraz doskonalili swoje umiejętności na nartach biegowych. Poznawali różne techniki,uczyli się biegać techniką klasyczną i tzw. łyżwą. Zajęcia dostarczyły uczestnikom wiele zabawy, radości, były okazją również do poprawy swojej kondycji fizycznej poprzez systematyczne treningi. Oczywiście nie obyło się bez upadków i siniaków, ale nie zniechęcało to dzieci. Oprócz treningów na śniegu odbyły się również zajęcia teoretyczne na temat sposobów smarowania nart i konserwacji sprzętu narciarskiego.

Zwieńczeniem zajęć była wycieczka wzdłuż torfowiskowego rezerwatu Bór na Czerwonym, w trakcie której dzieci mogły wykorzystać zdobyte umiejętności. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, nie zniechęcały ich mróz i śnieg wpadający w oczy. Doskonale się bawiły.

ZOBACZ ZDJĘCIA