czytanie-519x3001 Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Dnia 28.09.18r. uczniowie  kl. I-III, z okazji OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA, spotkali się z panią Kingą Mazur – leśnikiem, która przeczytała im rozdział z książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Zachęciła tym samym do poznania dalszych przygód wesołych bohaterów. Uczniowie wraz z wychowawcami wezmą udział w konkursie propagującym czytanie wśród najmłodszych i ich rodziców. Organizatorem akcji jest sieć sklepów Biedronka. Pani leśnik opowiedziała również o swojej pracy i pokazała narzędzia, którymi posługuje się na co dzień.