widel  Żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w dorosłym życiu. Aby nasze dzieci prawidłowo się rozwijały i cieszyły dobrym zdrowiem powinniśmy dbać o jakość ich diety w okresie rozwoju oraz zaszczepić w nich dobre nawyki na całe życie. Dlatego właśnie nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.

Program koncentruje się przede wszystkim na edukacji w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęceniu najmłodszych do gotowania. Pierwsza edycja projektu Programu skierowana jest dla klas I-III.

W ramach programu dzieci na zajęciach będą poznawały między innymi: piramidę żywienia, zasady komponowania posiłków, zasady prawidłowego zachowania się przy stole i w restauracji, podstawowe informacje na temat roślin i ich budowy, różne techniki przyrządzania posiłków, zalety korzystania  z mrożonek i przetworów poza sezonem. Każde zajęcie kończyć się będzie zadaniem specjalnym.

dj