SAM_0273  12 kwietnia, na kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi, odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt.: „Wesołego Alleluja”. Dzieci z klasy zerowej, z pomocą uczniów z kl. IIIa, zaprezentowały zgromadzonym Rodzicom, nauczycielom i uczniom, przygotowane wcześniej wiersze i piosenki. Mali aktorzy, przebrani w piękne stroje zajączka, baranka, kurczątka, kaczuszki, pisanek, a także Pani Wiosny, starali się jak najlepiej przedstawić zaproszonym gościom tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami. Podczas uroczystości dzieci, recytując wierszyki i śpiewając piosenki, przypomniały m.in.: o tym co należy włożyć do koszyczka wielkanocnego i co symbolizują dane pokarmy oraz o tym jak zwykłe jajka stają się kolorowymi pisankami. Przedstawiły także tradycję związaną z Lanym Poniedziałkiem, a na zakończenie jak stary obyczaj każe, dyngusiarze pokropili wszystkich zgromadzonych wodą. Zarówno starsi jak i młodsi widzowie docenili wkład pracy, czego dowodem były gromkie brawa. Przedstawienie przygotowała p. K. Oleksy.