sniadanie_daje_moc_0 Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego dzieci z klasy 0 zgłosiły swój udział w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”.

W ramach programu dzieci wykonywały różne zadania. Między innymi: rozpoznawały zdrowe i niezdrowe produkty spożywcze, poznały właściwości wapnia i białka, utrwaliły prawidłową technikę mycia rąk, dowiedziały się jakie korzyści płyną z jedzenia o stałych porach oraz nie śpieszenia się podczas spożywania posiłków, jak ważna jest różnorodność dań, utrwaliły prawidłowe pory spożywania posiłków w ciągu dnia, poprzez pokazanie różnych aktywności ruchowych dzieci zostały zachęcone do aktywności fizycznej. Podczas zajęć dzieci w ciekawy i praktyczny sposób poznały 12 zasad zdrowego odżywiania, opracowanych przez ekspertów z Instytutu Matki i Dziecka.

Podsumowaniem akcji był dzień 8.11.17r.Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu nasza sala zamieniła się w kuchnię, gdzie powstały smaczne i zdrowe kanapki oraz przekąski z warzyw i owoców.

Koordynatorem akcji była p. Katarzyna Oleksy.

ZOBACZ ZDJĘCIA