Znalezione obrazy dla zapytania spiewamy dla niepodleglej Dnia 8 listopada 2018 roku w Odrowążu odbył się VI Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża. Uczestniczyło w nim 315 uczestników ze szkół podstawowych, przedszkoli i placówek oświatowych w trzech kategoriach wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów : Malwina Łaś w kategorii solistek oraz Szymon i Weronika Tętnowscy w kategorii – duety.  I miejsce – w kategorii wiekowej solistek z klas IV-VIII – zdobyła uczennica Malwina Łaś  piosenką ,, Być może “.  Uczniów przygotował nauczyciel muzyki pan Andrzej Murzydło, który poprowadził też koncert pieśni patriotycznej w naszej szkole. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas I-VIII otrzymując pamiątkowe śpiewniki z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości od nauczyciela historii pana Marka Bocheńskiego. Oprócz tradycyjnych, znanym wszystkim pieśni żołnierskich, można było usłyszeć również zwycięską piosenkę Malwiny Łaś jak również pieśń ,, Powrócisz tu “ w wykonaniu Weroniki Tętnowskiej oraz pieśń ,, O harcerzu “ przy muzycznym akompaniamencie pani Mirosławy Trzcińskiej i pani Elżbiety Stawarskiej.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przypomniało wszystkim o ważnych i trudnych chwilach narodu polskiego. Dzięki tym pieśniom wszyscy uczymy się patriotyzmu i miłości do ojczyzny, o której niepodległość walczyli nasi przodkowie.