P1050360  W dniu 15 listopada uczniowie klasy V a i V b wzięli udział w  spotkaniu czytelniczym w Bibliotece Miejskiej z panem Andrzejem Lachem, znawcą i miłośnikiem komiksów.
    Zapoznał on uczniów z takim typem literatury, kiedy ona powstała, kto ją zapoczątkował, przedstawił kolejne etapy powstawania i tworzenia komiksu światowego, szczególnie amerykańskiego, z przełożeniem na branżę filmową. Przedstawił kolekcję swojej literatury w tym zakresie i zaprosił do tworzenia wspólnie z nim Koła Miłośników Komiksu.
    Następnie pani Lucyna Czubernat, kierownik filii biblioteki, opowiedziała  z kolei o naszej rodzimej twórczości komiksowej z ich znanymi twórcami takimi jak pan K. Makuszyński czy J. Chmielewski.
    Spotkanie było ciekawe i inspirujące dla naszych uczniów, zachęciło ich do sięgnięcia po taki typ literatury czy pokuszenia się do napisania swojego komiksu i przedstawienia swoich pomysłów w formie komiksowej.