image1_Easy-Resize.comimage0_Easy-Resize.com Z ogromną dumą i radością informujemy, że nasi trzecioklasiści okazali się najlepszymi matematykami wśród trzecioklasistów ze wszystkich szkół nowotarskich.
15 czerwca 2021r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się w VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas III. W zmaganiach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Nowego Targu. Trzyosobowe drużyny walczyły o Puchar Przechodni oraz indywidualne miejsca.
Nasi trzecioklasiści osiągnęli podwójny sukces:
I MIEJSCE i tytuł MŁODEGO MISTRZA MATEMATYKI zdobył indywidualnie  Borys Węgrzyn  z klasy 3a, a drużyna   w składzie Borys Węgrzyn (3a), Emilia Batkiewicz (3a) i Mateusz Potoczak (3b)wywalczyła I MIEJSCE w kategorii międzyszkolnej i tym samym zdobyła PUCHAR PRZECHODNI, który pozostanie w naszej szkole, aż do następnej edycji konkursu.
Uczniów do konkursu przygotowywały panie Danuta Pazdur i Anna Sięka- Garbarczyk.

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM MŁODYM MATEMATYKOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI!