Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

kiermasz  Serdecznie zapraszamy na Świąteczny Kiermasz, organizowany przez bibliotekę i świetlicę, który ruszy 13 grudnia 2021 roku.

Na kiermaszu będzie można nabyć ozdoby świąteczne, wykonane przez pełnych dobroci uczniów i przyjaciół naszej szkoły. Dochód  z akcji zostanie w całości przekazany na refundację leczenia, rehabilitacji, sprzętu medycznego i lekarstw Maksia Łajki, sześcioletniego chłopca, ucznia zerówki Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. Zdiagnozowano u niego bardzo rzadką chorobę genetyczną – Dystrofię Mięśniową Duchenne`a.  Cechą charakterystyczną dystrofii jest postępująca degeneracja mięśni. Na obecną chwilę nie ma lekarstwa na tę chorobę. Terapia ma na celu wydłużenie okresu samodzielności Maksia. Przede wszystkim chłopcu potrzebna jest bardzo kosztowna rehabilitacja. Podawane są także sterydy, mające zwiększyć siłę mięśni i poprawiające funkcjonowanie płuc.

Maks jest bardzo pogodnym, opiekuńczym chłopcem. W przyszłości chce zostać strażakiem. Uwielbia zajęcia na basenie i ćwiczenia ze swoim rehabilitantem.

Serdecznie zachęcamy do udziału w kiermaszu, który usytuowany będzie w holu głównym przy wejściu. Pamiętajmy, że nawet drobnym gestem możemy wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka.