P1050750d matmyW czwartek 26 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się Dzień Matematyki pod hasłem „Wkręć się w matmę!” przygotowany przez nauczycieli matematyki p. E. Bryniarską i p. Ł. Skowrona.

Klasy od  IV – VII rywalizowały ze sobą walcząc o tytuł Mistrza Matematyki.  Aby go zdobyć uczniowie zmagali się w licznych konkurencjach: „Mistrz szacowania”, „ Mistrz układania tangramów”,  „Mistrz super pamięci”,  „Mistrz kolejności działań”,  „Mistrz kalamburów”,  oraz  turnieju wiedzy matematycznej  „ Jeden z ośmiu”.   Były tez konkursy dla całej klasy – „Skojarzenia „ i „Szyfromat”.

Udowodniliśmy, że matematyka to nie tylko żmudne rachunki i skomplikowane wzory, ale także doskonała zabawa i gimnastyka dla umysłu.

Tytuł Mistrza Matematyki zdobyła klasa VII a ,  drugie miejsce klasa VI a,  zaś na  trzecim miejscu uplasowała się klasa VII b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA