Aby uczcić rocznice związane z Patronem naszej szkoły św Janem Pawłem II, w  dniu 15 maja odbył się szkolny Papieski Konkurs Czytelniczy, w którym brali udział chętni uczniowie z klas 5,6 i 7.  Konkurs był związany z obchodami ważnych rocznic papieskich,  jakie przypadają w miesiącu kwietniu i maju. Uczniowie tych klas zmierzyli się z wiedzą dotyczącą życia Jana Pawła II, postacią błogosławionej s. Sancji, patronki naszego wolontariatu, oraz przeanalizowali  „List do osób w podeszłym wieku” autorstwa Jana Pawła II.

Uczniowie na pytania konkursowe odpowiadali w grupach wiekowych. Grupą, która wygrała i zdobyła I miejsce, była grupa uczniów z klasy 7 – Emilia Pękala, Martyna Łokieć, Zuzanna Łokieć.  Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z klasy 5 – Szymon Batkiewicz, Estera Gregorio, Wiktoria Gromala. Trzecie zajęła klasa 6  przedstawiciele to – Karolina Dziedzic, Agnieszka Marek, Monika Tylka.
Konkurs z nagrodami zorganizowała i przeprowadziła p B. Wijas i s. Franciszka.
Gratulujemy wiedzy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie!