P1040416 Dnia 16 października 2017r. nasza szkoła zorganizowała V Jesienny Wyścig rRwerowy o puchar Dyrektora Szkoły. Hasło tegorocznego wyścigu brzmiało „Kocham rower’’ Wzięło w nim udział 129 uczestników ze szkół podstawowych Sp3, Sp5 i Sp11.

 Już od 5 lat na terenie dzielnicy Kowaniec nauczyciel wychowania fizycznego mgr Bogusław Pociecha organizuje imprezę edukacyjno – plenerową. Odbywa się ona co roku w Dniu święta Patrona Szkoły Jana Pawła II. Ideą przewodnią tego wydarzenia jest promowanie aktywnego rodzinnego spędzania czasu oraz popularyzacja kolarstwa .Głównymi adresatami wyścigu są dzieci i rodzice, którzy zajmują się tym sportem amatorsko. Podczas imprezy  osoby te mają możliwość wystartować w  odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych i zmierzyć się z innymi w atmosferze fair- play i dobrej zabawy. Impreza ma również charakter edukacyjny. Dzieci uczą się prawidłowej techniki jazdy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz  obsługi technicznej roweru. Jest to również okazja do oddziaływania wychowawczego na młodzież i propagowanie zdrowej rywalizacji.

Zwycięzców wyłoniono w pięciu kategoriach wiekowych Mini wyścig klasy 2 i 3 oraz klasy czwarte, piąte szóste i siódme na dystansie Sp3- Długa Polana . Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali statuetki, medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy wyścigu  wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych.

Lista laureatów została zamieszczona  w zakładce Osiagniecia uczniów.

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje.!

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie wyścigu:  Urzędowi Miasta Nowy Targ, Nadleśnictwu Nowy Targ, Ochotniczej Straży Pożarnej Kowaniec, Komendzie Policji w Nowym Targu, Firmie PZU, Firmie Rajski- Supermarket, Firmie Sawera -Rowery Merida, Mid-Sport, Firmie Puls Mirosława Majchrzak, Anna Galica, Firmie Adam Dunajcan – transport medyczny, Firmie  Piotr Żarnecki, Firmie Kalata.

Bardzo dziękujemy w imieniu uczestników za pomoc wolontariuszom z PPWSZ pod opieką Pani dr Małgorzaty Kurnik oraz  ZST Nowy Targ. pod opieką Pana mgr Bogusława Kalaty.

,,Bogatym nie jest ten kto posiada, ale ten kto daje’’

ZOBACZ ZDJĘCIA KLAS IV – VII

ZOBACZ ZDJĘCIA KLAS I – III