IMG_20170614_131837  Dnia 14 czerwca 2017r. klasy IIa i IIb pojechały na wycieczkę do Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej.
Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych z regionalizmu: „Jak to z lnem było” i „Od ziarna do chleba”.
Poznały etapy obróbki lnu oraz produkcję płótna i oleju lnianego. Same mogły len rafać, czesać, miądlić i ze słomy lnianej uzyskać gotową nić. Wyczesane pukle lnianych włókien z dumą zabrały do domów jako efekt ciężkiej pracy.
Dzieci z drugiej grupy w czasie zajęć brały udział w młóceniu cepem, czyściły ziarno, mieliły je na żarnach, zarabiały ciasto i przygotowały moskole. Upieczone na blasze tradycyjnej kuchni moskole smakowały doskonale z kawą zbożową .
 Oprócz poznania tradycyjnego rzemiosła dzieci oglądały  drewniane domy kryte słomą  i gontem oraz pasiekę z ulami kłodowymi.   Miały też czas na kupienie pamiątek, które będą przypominały im o ciekawej wycieczce.

ZOBACZ ZDJĘCIA