orl19. października uczniowie klas pierwszych i drugich obejrzeli w MOK bajkę pt. „Orlątko” przygotowaną przez Warszawski Teatr Edukacyjny, z okazji SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Dzieci z zainteresowaniem oglądały historię Białego Orlątka uwięzionego w klatce przez Gumowe Ucho na polecenie trzech czarnych orłów. Spontanicznie współpracowały z aktorami, śpiewały patriotyczne piosenki, których fragmenty stanowiły hasła mające uwolnić Orlątko z klatki. Magiczne liczby, które kazał im zapamiętać stary, mądry krasnal na koniec utworzyły datę 11.11.1918. Orlątko zostało uwolnione, a stare polskie bajki ocalone przed zniszczeniem. Przedstawienie bardzo się młodym widzom podobało.