Wyróżnienie w miejskim konkursie matematycznym „Niepodległość w liczbach”.

Po dwóch etapach zmagań z wymagającymi i bardzo ciekawymi zadaniami związanymi z historią Polski i jej drogą do niepodległości uczeń Antoni Rapacz z klasy 5a. został wyróżniony w miejskim konkursie matematycznym organizowanym przez SP nr 5 pod patronatem burmistrza miasta.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

zm1zm2

Laureaci konkursów czytelniczych : Michał Krauzowicz, klasa IIIb,  który zajął 2 miejsce w konkursie wierszy Jana Brzechwy, oraz Estera Gregorio, klasa IVa,  która zajęła 1 miejsce w konkursie pt: „Nowe przygody znanych książkowych bohaterów”, w  grupie wiekowej klas IV – V, Jagoda Węgrzyn, klasa IVa, która uplasowała się na miejscu 3 również w tej kategorii wiekowej.

Natomiast w grupie uczniów starszych, klasy VI – VII, Emilia Pękala z klasy VIa, zdobyła  2 miejsce.

Jedyne wyróżnienie w konkursie przyznane zostało Mikołajowi Fiszerowi z klasy VIa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

*****

1 marca 2018. w Międzyszkolnych Zawodach o Mistrzostwo Nowego Targu w narciarstwie biegowym Aniela Czubernat zajęła I miejsce w kategorii kl. 5-6 dziewczęta , a w kategorii kl. 5-6 chłopcy. Damian Bogdał  – I miejsce, VI miejsce Szymon Tętnowski, VII miejsce Michał Cygoń,

W kategorii kl. 3-4 chłopcy  I miejsce Jakub Czubernat, III miejsce Kacper Worwa.

W narciarstwie biegowym SP 3 drużynowo zajęła  II miejsce .

W narciarstwie zjazdowym SP 3 drużynowo zajęła III miejsce .   GRATULUJEMY!

.******

20180307_074929 20180307_075001

6  lutego w  Powiatowych Igrzyskach Dzieci w biegach narciarskich rozegranych w Obidowej, ANIELA CZUBERNAT zajęła I miejsce (na dystansie 2 km),  a JAKUB CZBERNAT IV miejsce ( 1 km) w swoich kategoriach wiekowych. GRATULUJEMY!

********

W dniu 12 grudnia odbyły się mistrzostwa miasta Nowy Targ w pilce ręcznej chlopców, w ktorych nasi uczniowie wywalczyli II miejsce i awans do mistrzostw ośrodka Nowy Targ. Gratulujemy!

*****

z2

Z radością informujemy, że Weronika i Szymon       Tętnowscy z kl. VI B zajęli II miejsce w

V Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej

i Żołnierskiej w Odrowążu 9 listpada 2017r.

Gratulujemy!

********

Oficjalne wyniki V Jesiennego Wyścigu Rowerowego o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3

lLaureaci konkursu rowerowego klas młodszych.

******

Szkoła Podstawowa nr 3 zajęła II miejsce w zawodach o mistrzosteo miasta Nowy Targ w halowej piłce nożnej chłopców.

DSC_0774DSC_0775

———————————————————————————————————————————————————————————-

pilka

W  dniu 28.02.2017 odbyly sie Mistrzostwa Ośrodka Nowy Targ w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentacja SP 3 zajęła I miejsce i awansowała do Mistrzostw Powiatu.

****

biegi W dniu 24.02.2017 odbyły sie mistrzostwa miasta Nowy Targ w narciarstwie biegowym. Reprezentacja SP 3 zajęła III miejsce drużynowo, a indywidualnie:

I miejsce w kategorii kl. III-IV zajął Jakub Czubernat

I miejsce w kategorii kl. V-VI zajęła Aniela Czubernat,  III miejsce Nicola Zubek

III miejsce w kategorii kl. V-VI zajął Damian Bogdał,  VI miejsce Michał Cygoń

****

Dyplom (1)Nasza uczennica kl.V ANIELA CZUBERNAT zajęła III miejsce w Mistrzostwach Małopolski w narciarstwie biegowym w kategorii dziewcząt rocznik 2006, a w Mistrzostwach Powiatu Nowy Targ – w dniu 14 lutego – ANIELA zajęła IV miejsce.

****

****

Miło nam poinformować, że w dniu 16 stycznia WERONIKA TĘTNOWSKA z kl. V b zajęła I miejsce, a MARCELA BATKIEWICZ z kl. IV b - II miejsce w konkursie recytatorskim organizowanym przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Młodych recytatorów oceniało jury w składzie m.in. pani Wanda Szado – Kudasikowa i  pan Roman Dzioboń.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

***

„Trójka” najlepsza w Igrzyskach w  Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Przy SP 4 w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt. Turniej cieszył się bardzo dużą popularnością ponieważ w rozgrywkach wzięły udział reprezentacje sześciu nowotarskich szkół podstawowych. Wszystkie szkoły uczestniczące w turnieju otrzymały puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową. Należy pochwalić najlepszą bramkarkę turnieju Oliwię Tylecką SP 3, która w całym turnieju przepuściła tylko jedną bramkę oraz Julię Barbarewicz SP 3 zawodniczkę, która strzeliła najwięcej bramek.

****

W dniu 3.12. 2016 w Białym Dunajcu odbyły się Zawody o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce. W finale grala z SP Szaflary. W regularnym czsie wynik byl remisowy 5:5, a ponieważ w rzutach karnych także był remis, zwycięzcę wyłoniono poprzez rzut monetą.

****

W dniu 14.11. 2016 uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Zawodach o Mistrzostwo Miasta Nowy Targ w Unihokeju, w których zajęły IV miejsce i awansowały do Mistrzostw Powaitu Nowy Targ.

W  Mistrzostwach Powiatu – w dniu 22.11.2016- uczennice SP3 zajęły VI miejsce.

****

MALWINA Uczennica naszej szkoły Malwina Łaś z klasy V a w ramach zajęć klubu wokalnego „Septyma” w ostatnim miesiącu została wielokrotną finalistka konkursów:

-  II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Pradze ;

-  I miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Twórczości „ Kalejdoskop Talentów 2016”;

-  Grand Prix w IV Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Odrowążu;

-  III miejsce na Festiwalu Piosenki Religijnej w Żywcu.

Zdobywczyni wielu nagród serdecznie gratulujemy !

****

W FINALE MIEJSKIEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO KLAS II i III „Mistrz Ortografii 2016” uczniowie naszej szkoły ADAM CZUBERNAT zajął 1-sze miejsce w kategorii klas II, a WIKTORIA BARBAREWICZ zajęła 3 miejsce w kategorii klas III.  Serdecznie gratulujemy sukcesu!

****

Z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły zostaly laureatkamiOgólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. W konkursie tym wzięlo udział blisko 5 tys. uczniów szkół podstawowych na poziomie klas IV-VI.  Nasze laureatki to Maria Kuros -  5 miejsce oraz Adrianna Michalik - 10 miejsce, obie uczennice z kl. VIa otrzymają „Dyplom Mistrza Logicznego Myślenia”.  Karolina Glodek z kl. VIb otrzymala w tym konkursie wyróżnienie i „Dyplom Eksperta Logicznego Myślenia”.

KL

****

Z radością przyjęliśmy wiadomość, że Maria Kuros z klasy VI a została finalistką ostatniego wojewódzkiego etapu Konkursu tematycznego „Skarby przyrody i ich ochrona”  organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Marysia uzyskala 77% punktów i znalazła się w gronie 50 finalistów z całej Małopolski.  Serdecznie gratulujemy !

IMG_0133IMG_0136

*****

Dnia 8 marca uczennice z klasy III a Julia Truchoń i z III b  Karolina Dziedzic i Agnieszka Marek uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym, który był organizowany w Szkole Podstawowej nr 4 w Nowym Targu.

Uczennica Julia Truchoń zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy

****

Uczennica Maria Kuros z klasy VI a zakwalifikowała sie do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego zdobywając 85% mozliwych punktów w etapie szkolnym. Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie !

*****

Uczeń naszej szkoły Kacper Rsztabiga z kl.asy V a  otrzymał wyróżnienie w  40 -tym Przeglądzie Mlodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka,  który odbywal sie w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu.

*****

W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla kl. I-III pt.: „Czworonożni przyjaciele” zorganizowanym przez Szkolę Podstawową nr 2. Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące nagrody: