We wrześniu wolontariusze naszej szkoły zebrali się wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu aby ustalić plan pracy na nowy rok szkolny 2020/2021. Obfituje on w ambitne i różnorodne  zadania takie jak:

• Udział w akcji sprzedaży cebul żonkilowych  na cele Fundacji Adama Worwy.  Współpraca z fundacją.
  • Akcja informacyjna „Zaadoptuj psa lub kota”, dotycząca schroniska zwierząt w Nowym Targu.
  • Akcja „PAMIĘTAMY” – posprzątanie zaniedbanych, opuszczonych grobów przed świętem Wszystkich Świętych. Złożenie zniczy na tych grobach oraz na grobach Nieznanego Żołnierza.
  • Zaangażowanie wolontariuszy w pomoc przy zbiórce pieniędzy na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Jana Pawła II przy kościele parafialnym na Kowańcu.
  • Kartka dla p. Ewy Łapsy z okazji Dnia Nauczyciela, złożenie życzeń i przekazanie kartki okolicznościowej własnoręcznie wykonanej.
  • Wysłanie kart okolicznościowych osobom chorym i samotnym – przypomnienie seniorom o naszej pamięci.
  • Zbiórka plastikowych nakrętek.
  • Kiermasz świąteczny – stoisko bożonarodzeniowe, sprzedaż ciastek, ciast, sianka wigilijnego, ozdób świątecznych, kart świątecznych.
  • Współpraca z CARITAS Nowy Targ.
  • Udział wolontariuszy w mszach św, za Seniorów, za zmarłych Seniorów, których wolontariusze odwiedzali.
  • Zbiórka starych, zużytych telefonów.
  • Zbiórka książek, kredek, flamastrów, bloków rysunkowych, gier planszowych – dar dla dzieci na oddziale dziecięcym w szpitalu w Nowym Targu.
  •   Wykonanie palm i sprzedaż – zbiórka dla głodujących dzieci.
  • Kiermasz świąteczny- wielkanocny.
  • Akcja Fundacji Adama Worwy „Żonkilowe Pole”.
  •  Przemarsz na rynku nowotarskim z Fundacją Adama Worwy.
  • Podsumowanie całorocznej pracy w Szkolnym Wolontariacie.