We wrześniu wolontariusze naszej szkoły zebrali się wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu aby ustalić plan pracy na nowy rok szkolny 2018/2019. Obfituje on w ambitne i różnorodne  zadania takie jak:

• Udział w akcji sprzedaży cebul żonkilowych  na cele Fundacji Adama Worwy. Współpraca z fundacją.
  • Akcja informacyjna „Zaadoptuj psa lub kota”, dotycząca schroniska zwierząt w Nowym Targu.
  • Akcja „PAMIĘTAMY” – posprzątanie zaniedbanych, opuszczonych grobów przed świętem Wszystkich Świętych. Złożenie zniczy na tych grobach oraz na grobach Nieznanego Żołnierza.
  • Zaangażowanie wolontariuszy w pomoc przy zbiórce pieniędzy na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Jana Pawła II przy kościele parafialnym na Kowańcu.
  • Udział wolontariuszy w corocznym nabożeństwie na lotnisku poświęconym pontyfikatowi  papieża Jana Pawła II.
  • Udział wolontariuszy we mszy św. w kościele parafialnym na Kowańcu oraz w uroczystościach szkolnych z okazji DNIA PATRONA SZKOŁY.
  • Kartka dla p.Łapsy z okazji Dnia Nauczyciela, złożenie życzeń i przekazanie kartki okolicznościowej własnoręcznie wykonanej.
  • Odwiedziny  u osób chorych i samotnych( którzy walczyli za ojczyznę).
  • Zbiórka plastikowych nakrętek.
  • Kiermasz świąteczny – stoisko bożonarodzeniowe, sprzedaż ciastek, ciast, sianka wigilijnego, ozdób świątecznych, kart świątecznych.
  • Zbiórka żywności „Świąteczna paczka”.
  • Współpraca z CARITAS Nowy Targ.
  • Kolędowanie na rzecz sierocińca w Boliwii-misje.
  • Zbiórka skarpetek.
  • Zorganizowanie przedstawienia teatrzyku CHOCHLIK dla dzieci z przedszkola/ dla osób starszych będących pod opieką Fundacji Adama Worwy.
  • Przedstawienie artystyczne z okazji DNIA CHOREGO 11.02.2019.
  • Spotkanie z chorymi w Domu Katechetycznym przy parafii NSPJ w Nowy Targu.
  • Zbiórka starych telefonów
  • Zbiórka książek, kredek, flamastrów, bloków rysunkowych, gier planszowych – dar dla dzieci na oddziale dziecięcym w szpitalu w Nowym Targu.
  •   Wykonanie palm i sprzedaż – zbiórka dla głodujących dzieci.
  • Kiermasz świąteczny- wrzuć, wybierz.
  • Akcja Fundacji Adama Worwy „Żonkilowe Pole”.
  • Kiermasz książki połączony ze zbiórką.
  • Kartka  z okazji DNIA MATKI, wykonanie i sprzedaż, wypracowanie własnych środków na potrzeby działalności wolontariuszy (zakup kolorowego papieru, wstążek, wywoływanie zdjęć na gazetkę szkolną, itp.)
  •  Przemarsz na rynku nowotarskim z Fundacją Adama Worwy.