ferie W trakcie ferii zimowych 12 uczniów z klas III i IV brało udział  w Programie pn. „Jeżdżę z głową” – nauka jazdy na nartach biegowych. Zajęcia odbywały się na płycie nowotarskiego lotniska.

Pod czujnym okiem trener pani Katarzyny Maciążek uczniowie stawiali swe pierwsze kroki na nartach biegowych. Poznali i nauczyli się biegać techniką klasyczną i tzw. łyżwą.  Zajęcia dostarczyły uczestnikom wiele zabawy, radości, ale również zmusiły ich do wytrwałego wysiłku fizycznego. Oczywiście nie obyło się bez licznych upadków i jak to same dzieci mówiły: „zaliczeń gleby” . Oprócz treningów na śniegu odbyły się również zajęcia teoretyczne na temat sposobów smarowania nart i konserwacji sprzętu narciarskiego. Ponadto uczniowie  wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Postać Justyny Kowalczyk”. Przyniesione na konkurs rysunki oceniała online  sama Justyna Kowalczyk, która za najciekawszą pracę uznała rysunek Jagody Węgrzyn ( Kowalczyk o zielonych oczach i czerwonych ustach). Jagoda otrzymała zdjęcie z autografem Justyny Kowalczyk.

Zwieńczeniem zajęć były zawody w biegu na dystansie 200m techniką klasyczną i łyżwą. Oto wyniki zawodów w kategorii dziewcząt:

I miejsce  Nikola Zubek

II miejsce Natalia Jachymiak

III miejsce Emilia Krauzowicz

W kategorii chłopców:

I miejsce Kacper Worwa

II miejsce Jan Cyrwus

III miejsce Szymon Białoń

Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.