and   "Czytajcie bajki dzieci, dorośli…" takimi słowami piosenki rozpoczęło się przedstawienie uczniów  kl.IIIa  – 17.03.17r.  podsumowujące KONKURS WIEDZY O BAŚNIACH ANDERSENA.

W I etapie konkursu udział wzięli wszyscy uczniowie klas trzecich  naszej szkoły. Do II etapu wybrano 10 uczniów: kl.IIIa- A. Rapacz, Sz. Batkiewicz, J. Węgrzyn, L. Zarzycki, E. Łukaszka, K. Słowakiewicz, O. Ligas,  kl. IIIb – P. Solarz,  kl.IIIc – E. Gregorio, W. Gromala,  którzy odpowiedzieli na największą liczbę pytań testowych.

Uczniowie w II etapie –  wykazali się dużą wiedzą i znajomością baśni. Musieli:  odpowiadać na szczegółowe pytania dotyczące treści, odszyfrować tytuły baśni z rozsypanek zdaniowych  i rekwizytów, czytając cytaty ustalić bohaterów. Największą liczbę punktów uzyskali:

I    miejsce – Jagoda Węgrzyn

II   miejsce – Kinga Słowakiewicz

III  miejsce – Estera Gregorio

Organizator konkursu: Bernadeta Wijas, Małgorzata Oleksy

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów, pani S.Węgrzyn za pomoc w przedstawieniu, państwu E. i M. Batkiewiczom za upominki.