kredkiKREDKOBRANIE to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Zbierane podczas akcji przybory szkolne, materiały plastyczne trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Akcja ta jest wyrazem pamięci Polaków z ,,Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski. Jest to także osobiste doświadczenie wspólnoty, spotkania i pamięci.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się do tej akcji! Dzięki Wam na twarzach dzieci zagości uśmiech! Razem osiągniemy wspólny cel! Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy za okazane serce i przyniesione przybory szkolne, które można składać do wyznaczonego pojemnika znajdującego się przy wejściu do szkoły. Akcja trwa do 30 września.