20180928_143658 W  naszej szkole odbyło się szkolenie dla uczniów klas VII i VIII prowadzone przez strażaków z firmy Protect 4 – oficerów PSP, doświadczonych instruktorów ochrony przeciwpożarowej.

Obejmowało ono dwie części : część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna to prezentacja pięciu podstawowych bloków tematycznych połączonych z warsztatami i pokazami. Dotyczyły one prawnych aspektów ochrony p-poż, zwalczania pożarów, ewakuacji, zabezpieczenia p-poż budynków oraz elementów pierwszej pomocy. W części praktycznej uczniowie stawali się prawdziwymi strażakami, ugasili pożar, a także oglądali pokaz gaszenia pożaru wywołanego przez wylany olej czy wybuch gazu. Poznali różne rodzaje wężów i gaśnic. Mogli również przećwiczyć na manekinach zasady resuscytacji i 8 podstawowych kroków, które pomogą przy nagłych wypadkach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. Swoją wiedzą podzielili się z innymi uczniami oraz wykorzystają w konkursie wiedzy pożarniczej.

Było to pierwsze zadanie jakie mieli do wykonania uczniowie w naszej szkole w ramach realizacji programu “ Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń” pod patronatem Studium Prawa Europejskiego w Warszawie, aby w miesiącu marcu uzyskać certyfikat po spełnieniu 10 obowiązkowych zadań.

ZOBACZ ZDJĘCIA 2