P1040042 We wtorek 10 października uczniowie z klas VII naszej szkoły wraz z wychowawcami, wzięli udział w kampanii profilaktycznej dotyczącej raka piersi, zorganizowanej już po raz szósty przez Podhalańskie Amazonki. Uczniowie przynieśli  własnoręcznie wykonane transparenty, na których widniały hasła zachęcające kobiety do badań i korzystania z profilaktyki, która jest najlepsza bronią w walce z rakiem.

Kampania odbywała się ona pod hasłem "Żebyś raka nie dostała, idź się zbadaj moja mała”. Baner z tym hasłem będzie wisiał na budynku MOK-u do 15 października, jest to Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Do udziału w imprezie amazonki zaprosiły głównie młodzież ze szkół, żeby uświadomić, że z badań korzystać powinny także młode kobiety. Od szybkiej diagnozy zależy skuteczność walki z tą chorobą, która atakuje już 20-letnie kobiety, a wczesne wykrycie pozwala z nią wygrać – mówiła Ewa Palider ze stowarzyszenia Podhalańskie Amazonki. W MOK-u miały miejsce występy artystyczne i akrobatyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a na koniec odbył się koncert duetu Daniel Lipiec i Łukasz Rajski.
 ZOBACZ ZDJĘCIA