DSCF4477 Dnia 8 października 2017r. na nowotarskim lotnisku uczciliśmy XVIII Dzień Papieski, który przebiegał pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Po nieszporach dzieci z naszej szkoły wystąpiły z częścią artystyczną ku czci św. Patrona.  Wiersze i piosenki zachęcały wszystkich obecnych do nadziei i zawierzenia Maryi, jak to uczynił Jan Paweł II.  Na koniec rozdano 100 małych różańców poświęconych przez ks. S. Chlebka, a ofiarowanych przez Siostry Serafitki z Nowego Targu. Był to symbol 100 rocznicy objawień w Fatimie . Całość oprawiła muzycznie orkiestra dęta z parafii NSPJ grając pieśni maryjne. Pomimo deszczowej pogody nowotarżanie Lisznie przybyli na lotnisko. Władze miasta, pani dyrektor Tomczewska, oraz uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Druga część uroczystości – Msza św. za naszą szkołę, odbędzie się w poniedziałek 16 października 2017r.  o godz. 8.00 w kościele na Kowańcu. Po niej odbędzie się rajd rowerowy .

W szkole i w kościele można zobaczyć rysunki i różańce wykonane przez uczniów dotyczące osoby Jana Pawła II