mm W dniu 16 listopada 26 uczniów naszej szkoły wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego - MEMORY MASTER. Jest to konkurs przeznaczony dla  klas IV- VII  a zadaniem uczestników jest udzielenie odpowiedzi na 30 pytań wielokrotnego wyboru. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej konkursu (http://www.memorymaster.edu.pl ), charakteryzuje się on sprecyzowanym i przejrzystym materiałem ponieważ uczniowie z góry wiedzą jakie zagadnienia obejmuje test. Organizatorzy konkursu podkreślają, że "wymaga on systematycznej pracy i dobrej pamięci, nie koniecznie zdolności lingwistycznych."  W zwiażku z tym, że materiały niezbędne do przygotowania się do testu oparte są o podstawę programową i nie ulegają zmianie z roku na rok, również słabsi uczniowie mają ogromną szansę na rozbudowanie zasobu słownictwa i osiągnięcie sukcesu na teście. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zmotywowanie dzieci do rozpoczęcia przygody z Memory Master i dołożenie starań  by odniosły one sukces. Liczymy na to, że edycja wiosenna przyciągnie jeszcze większą liczbę zainteresowanych uczniów. Koordynatorem konkursu jest pani Edyta Zawitkowska.

Linki do list słów obowiązujących w konkursie MEMORY MASTER podane zostały w  zakładce materiały dla uczniów.

ZOBACZ ZDJĘCIA