bazylika 18 maja 2016 r. uczniowie klas V i VI wraz z opiekunami, z okazji 96 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, wzięli udział w spotkaniu szkół z całej Polski noszących imię tego świętego Patrona. W Wadowicach, po przywitaniu grup szkolnych, odbyła się Msza św. na placu przed kościołem , w którym był ochrzczony Jan Paweł II. Po mszy odbył się koncert muzyczny na cześć Papieża, a następnie wszyscy mogli skosztować tortu urodzinowego.  Straż pożarna rozrzucała z wysokości drabiny strażackiej cukierki dla dzieci.  Do nieba zostało wypuszczonych 96 żółtych i białych baloników dla Jana Pawła II. W loterii nasza szkoła wylosowała 30 kremówek papieskich w pobliskiej cukierni. Radości było wiele. Dzieci zwiedziły także Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i miejsca poświęcone Janowi Pawłowi II.  Po zakupieniu pamiątek wszyscy pełni wrażeń wrócili do Nowego Targu.