gora groszaJuż po raz kolejny, jak co roku o tej porze, ruszyła w naszej szkole akcja "Góra Grosza".  Uczniowie wsypują do specjalnych puszek monety, które mają w swoich portfelach czy skarbonkach. Często proszą też rodziców o odkładanie najdrobniejszych monet, które potem mogą przekazać w ramach akcji usypywania szkolnej góry grosza. Nad przebiegiem każdej zbiórki i liczeniem monet czuwa Samorząd Szkolny pod okiem nauczycieli.

Akcja organizowana jest już po raz szesnasty, tylko w ubiegłym roku uczniowie z ponad 10 tys. szkół zebrali 350 ton drobnych monet o wartości ponad 2,7 miliona złotych!

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki.

Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele!

Akcja trwać będzie od 23 listopada do 4 grudnia